Elon Musk tweet’ledi: Etkin olmayan hesapları temizliyoruz

İnsanlar düşüncelerini, şakalarını ve dönüm noktalarını 17 senedir Twitter’da paylaşıyor. Eğer ölürlerse, hapse girerlerse ya da platformdan ayrılırlarsa bu paylaşımlar, aileleri ve yakın çevresi için bir anı niteliği olarak görülebilir. Ama etken olmayan Twitter hesapları yeniden kaybolma tehlikesiyle yüz yüze olabilir.

Elon Musk, pazartesi günü Twitter’da birkaç senedir faal olmayan hesapları temizleyeceğini söyledi. Şirket, 2019’da benzer bir plan açıklamıştı fakat arkadaşları ya da aile üyeleri ölen kullananların tepkisi üstüne bu plandan vazgeçmişti. Musk ise kullanılmayan hesapların arşivleneceğini ifade etti fakat bunun iyi mi çalışacağına dair bir ayrıntı vermedi.

Artık tweet atmayan kullananların paylaştıkları anıları kurtarmak için en mantıklı teknik ise şimdilik şöyle;

Kendi Tweet’lerinizi yedekleyin

Bu prosedürü gerçekleştirmek için ise Twitter’dan Ayarlar > Hesabınız > Verilerinizin Arşivini İndirin bölümüne gidin. Birkaç emniyet aşamalarından geçtikten sonra “arşiv iste” sekmesine basıp bilgilerinizi zip dosyası olarak istek edebilirsiniz. Arşivlenen bilgiler, hesap bilgilerinizi, geçmişinizi, uygulamalarınızı, cihazlarınızı, hesap etkinliğini, alaka alanlarınızı ve reklam verilerinizi içermekte.

Talebinizi oluşturduktan sonra, birkaç gün beklemeniz gerekecek. Arşiv indilirmeye hazır olduğunda ise Twitter uygulamanızdan bir bildirim alacaksınız ve dosyalara erişmek için sınırlı bir süreniz olacak. Size tanınmış süre içerisinde bildirime tıkladığınız vakit arşiv dosyanızı indirebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*