Devlet Bahçeli’den 18 Mart Mesajı: “Türkiye’mizi Yeni Yüzyıla Taşıyacak Olan Muhteşem İrade Çanakkale Ruhuyla Tecelli Etmiştir”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108’inci yıldönümü bundan kaynaklı “Doğal felaketlerin yıkıntı ve yıkımını kaldırmak, derin yaraları sarmak için savaşım durumunda olan Türkiye’mizi yeni yüzyıla taşıyacak olan görkemli irade Çanakkale ruhuyla tecelli etmiştir” açıklamasını yaptı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 108’inci yıldönümü sebebiyle izahat yaptı. Bahçeli, bugün yapmış olduğu yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“TÜRKİYE BUGÜN, ÇANAKKALE’DE OLDUĞU GİBİ DERİN VE SİNSİ BİR ABLUKANIN DOĞRUDAN HEDEFİNDEDİR”

“Türkiye’miz bugünkü ortamda, tıpkı Çanakkale Savaşları’nda olduğu gibi, tıpkı Milli Mücadele yıllarında yaşandığı gibi, derin ve kurnaz bir ablukanın direkt olarak hedefindedir. Çanakkale’de düşmana göğsünü siper eden, Milli Mücadele’de zillet ve esarete istiklal onuruyla direnen kahramanlar kuşağının savaşım şuuru neyse, Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı’nın duruşu, duyuşu ve deyişi aynısıdır. Çanakkale Savaşları, neden ve neticeleri ile öğrenek ve ders katılması gereken; gelecek nesillere aktarılması koşul olan ecdadımızın kahramanlık beratıdır.

“BUGÜNÜ ANLAMAK İÇİN ÇANAKKALE’YE, ÇANAKKALE’Yİ YORUMLAMAK İÇİN DE BUGÜNE ODAKLANMAK GEREKMEKTEDİR”

Tarihi bilmeden bugünü anlamaya, dahası gelecek üstünde isabetle düşünmeye imkân yoktur. Kaldı ki bugünü idrak etmek için Çanakkale’ye, Çanakkale’yi yorumlamak için de bugüne odaklanmak gerekmektedir. 108 sene ilkin kanla, irfanla ve inançla kazanılan Çanakkale Zaferi, Türk milletini yurt edinmiş olduğu Anadolu topraklarından ilkin çıkarmak, sonrasında da imha etmek suretiyle yola çıkmış haçlı zihniyetinin hüsran ve net bir yenilgisidir. Türk milletinin bin senelik süre içerisinde üç kıtaya oluşturulan vatan coğrafyalarından, 18’inci yüzyıldan itibaren çekilmeye başlamasıyla ortaya çıkan küçülme ve daralmanın son direniş ve nirengi noktası kuşkusuz Çanakkale’dir.

“ZAFERİN 108’İNCİ YILDÖNÜMÜNDE CHP-HDP GÖRÜŞMESİ HAKLI TEPKİLERDEN DOLAYI ERTELENDİ”

Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108’inci sene dönümünde CHP’nin HDP’yle hedef ve siyasal donanması tesis etmek maksadıyla randevu ve müzakere planı, hitamında artan ve yaygınlaşan haklı tepkilerden kaynaklı bu sancılı görüşmenin mecburen ertelenmiş olması bizlere diğer bir izah ve anlatım şansı bırakmamaktadır. Zaferimizin 108’inci sene dönümünü ve şehitlerimizin aziz hatıralarını gölgelemek, adeta geçmişin rövanşını almak niyetiyle programlanan CHP-HDP ulaşması şimdilik sonraki bir tarihe tehir edilmiştir.

“TÜRKİYE’MİZİ YENİ YÜZYILA TAŞIYACAK OLAN MUHTEŞEM İRADE ÇANAKKALE RUHUYLA TECELLİ ETMİŞTİR”

Bu kez takip edilen pis teknik kaleyi içeriden yıkmak için işbirlikçi güruhu yüreklendirme, gayri ulusal zihniyetlerle gaye ve fiil ortaklığı kurmaktır. Bu kapsamda siyasal karşıcılık Türkiye’nin karşısına geçmiş, milletimizi zillet anaforuna çekmek için dış bağlantılı felaket hesabı hazırlamaya başlamıştır. Doğal felaketlerin yıkıntı ve yıkımını kaldırmak, derin yaraları sarmak için savaşım durumunda olan Türkiye’mizi Yeni Yüzyıla taşıyacak olan görkemli irade Çanakkale ruhuyla tecelli etmiştir.

“MİLLİ İRADE VE TARİHİ EMANETLER TIPKI BİR MEŞALE GİBİ SONSUZA KADAR YOLUMUZU AYDINLATACAKTIR”

‘Hep Birlikte ve Her Şeyden Önce Türkiye’ terbiye ve azmi Çanakkale’nin feyziyle ulusal varlığı huzur, refah, güvenlik, birlik ve dirlik içerisinde yükselecek bir gelecek ufkuna cesaretle taşıyacaktır. Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108’inci sene dönümünde tabii felaketlerde hayatlarını kaybeden yurttaşlarımız başta olmak üzere, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, tabanca arkadaşlarını, Çanakkale’de devleşen kahraman neferleri ve aziz şehitlerimizi hürmetle, rahmetle ve şükranla anıyorum. Hiç unutulmasın ki, Çanakkale sadece bir şehrin ismi değil, dünyanın en büyük şehitliğinin de ebediyen tütecek ocağı, dillerden asla düşmeyecek şanlı unvanıdır. Bu şehitlikte tezahür eden ulusal irade ve zamanı emanetler tıpkı bir meşale gibi sonsuza kadar yolumuzu aydınlatacaktır.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*