Deniz Kavukçuoğlu’nu kaybettik…

Uzun seneler Cumhuriyet’te yazan ve 2018’de geçirdiği hastalığın sonrasında yazılarına devam edemeyen Deniz Kavukçuoğlu, bu sabah tedavi görmüş olduğu hastanede hayatını yitirdi.

Yazar Metin Celal, Kavukçuoğlu’nun hayatını yitirdiğini, “Çok kıymetli ağabeyimiz Deniz Kavukçuoğlu Vefat etti. Deniz Kavukçuoğlu uzun süredir tedavi görüyordu. Ailesine, dostlarına, okurlarına, yazar ve yayıncı dostlarına başsağlığı diliyorum” diyerek duyurdu.

BÖYLE VEDA ETMİŞTİ…

Kavukçuoğlu, sıhhat problemleri sebebiyle gazetemizde yazdığı son yazısında şu laflarla veda etmişti:

“Evde düştüm, sağ kalça kemiğim kırıldı. Bugün de engelli sandalyesi ve yürüteçle hareket edebiliyorum. Ayakta duramıyorum, uzun süre oturamıyorum. Sürekli yakınlarımdan birine muhtacım. Şimdiye kadar yaşamadığım bir vaziyet bu. Okuduğunuz bu makale Cumhuriyet’teki son yazım.
1996 senesinde Sevgili İlhan Selçuk ağabeyimin çağrısıyla yazmaya başlamıştım Cumhuriyet’te. 22 sene süresince gazetemizin ilkeleri kapsamında yazdım. Bu seneler süresince hem gazete içerisinden hem de gazete dışından birden fazla dost edindim.”

DENİZ KAVUKÇUOĞLU KİMDİR

Deniz Kavukçuoğlu, 30 Ekim 1943 senesinde İstanbul’da doğdu.  Almanya Tübingen kentinde felsefe eğitimi aldı. Aynı zamanda Heidelberg’de sosyoloji ve Avrupa İşçi Hareketleri zamanı üstüne eğitim aldı. Gazeteci yazar Almanya’da okurken vatandaşlıktan çıkarıldı. Hamburg’da 3 sene tedris görevlisi olarak çalıştı.  1993 yılından itibaren Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım AŞ’de Kültür Fuarları Genel Koordinatörü olarak çalışıyordu.

1996 yılından beri Cumhuriyet gazetesinde köşe yazarlığı yapan Kavukçuoğlu’nun 10 üstünde kitabı yayımlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*