Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinde oy verenler Reuters’a konuştu

Cumhurbaşkanı ve mebus seçimlerinde oy verme prosedürü devam ederken İngiliz haber ajansı Reuters, seçmenin görüşlerine dair bir haber yayınladı. Oy veren vatandaşlarla görüşen Reuters muhabirleri bu tarz şeyleri derleyerek kapsamlı bir haber yaptı.

İstanbul’un Anadolu yakasında oyunu kullanan 40 yaşındaki Hasibe adlı bir seçmen, “Erdoğan bizlere her şeyi verdi. Çok hoş işler yaptı. Bütün hafta heyecanlı geçti. Seçimin ilk turda biteceğini düşünüyorum” dedi.

Emekli bir sıhhat çalışanı bulunduğunu söyleyen Ahmet Kalkan adlı bir yurttaş ise, “Ben bu tarzı demokrasi ve zorbalık içinde bir seçim olarak görüyorum. Ben demokrasiyi seçiyorum” derken oyunun ise Millet İttifakı’nın talibi Kemal Kılıçdaroğlu’na gittiğini dile getirdi.

“FİKRİM DEĞİŞTİ, BOŞ SÖZLERDEN BIKTIK”

Erdoğan’a yardımcı vereceğini söyleyen Mehmet Akif Kahraman adlı yurttaş ise, “Fikrim bir an bile değişmedi” yorumunu yaptı.

Telekomünikasyon sektöründe çalışan 36 yaşındaki Kübra adlı bir seçmen, “Birçok kez oy verdim ve ilk kez bu kadar heyecanlıyım. Ben Kılıçdaroğlu ve Millet İttifakı’na oy verdim. Ben eğitim, hukuk, demokrasi ve insan hakları konusu ile ilgili ilerleme ve değişiklik istiyorum” ifadesini kullandı.

80 yaşındaki Güngör Yücel adlı bir öteki yurttaş ise, “Son seçimden beri fikrim değişti. Hakarete uğramış hissediyorum. Aynı sözlerden ve boş sözlerden bıktık. Elbette Erdoğan iyi şeyler de yapmış oldu ama son dönemde millete tepeden baktı ve hakaret etmeye başladılar gibi. Bir yaştan sonrasında buna katlanmak zor” dedi.

ANTAKYALI VATANDAŞ: ÖLÜME TERK ETTİLER

6 Şubat’ta korkulu zelzele felaketiyle sarsılan Antakya’da yaşayan Süheyla Azaki Gök adlı bir vatandaş, “Şehrimizi sevdiğimiz için buranın tekrar yapılması için geldik. Bu seçimleri gelecek için bir ümit olarak görüyorum” ifadesini kullandı.

Bir öğretmen olan Behzat Öz, “Büyük bir felaket yaşadık. Okulumuz da kullanılamaz durumda. Bu binayı da kullanamıyoruz ve gördüğünüz gibi sandıklar dışarı kuruldu” dedi. Özgür Kayabölen adlı Antakyalı vatandaş, “Bu hükümeti sevmiyoruz, bilhassa cumhurbaşkanını. Depremden sonrasında insanları ölüm terk ettiler. Depremden sonraki dört gün süresince bir şahıs bile gelmedi” dedi.

“ÜLKENİN DEĞİŞİME İHTİYACI VAR”

Diyarbakır’da Yeşil Sol Parti’ye ve Erdoğan’a oy verdiğini söyleyen  Ahmet Çelebi adlı seçmen, “Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları beni ikna etmeye yetmedi” yorumunu yaptı.

Yine Diyarbakır’da oyunu kullanan 26 yaşındaki Nuri Can adlı vatandaş, “Ben Yeşil Sol Parti ve Kılıçdaroğlu’na oy verdim zira ekonomik kriz her şeyi bizim açımızdan zorlaştırıyor. Ülkenin bir değişime ihtiyacı var” dedi.

51 yaşındaki emekli Hayati Arslan ise, “Ben AKP ve Erdoğan’a oy verdim. Ülke ekonomisi iyi değil ama ben halen Erdoğan’ın bu problemi çözebileceğine inanıyorum” dedi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*