CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan’dan İmamoğlu’na yönelik provokasyon sonrası polislerden mesaj

CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yönelik meydana getirilen provokasyonun sonrasında Erzurum’da vazife yapan polislerin kendisine mesaj ilettiğini açıkladı. Murat Bakan, bir polisin; “Yaşananlardan bir polis olarak oldukça utandım fakat bizler buyruk kuluyuz, başımızdaki vasıfsız yöneticilerin yüzünden biz memurlar da zan altında kalıyoruz. Parti olarak tepkinizi lütfen vasıfsız yöneticilerimize gösterin. Teşkilatta Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Bey’e karşı oldukça hoş bir tasarruf var. Vasıfsız yöneticilerin yalakalığı yüzünden bizler zan altında kalmayalım” söylediğini aktardı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, bugün Erzurum mitinginde taşlı saldırıya uğradı. CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Erzurum’da yaşanmış olan provokasyona dair polislerin kendisine gönderilmiş olduğu mesajları Twitter hesabından bu akşam paylaştı. Bakan’ın açıklaması şöyle:

“VASIFSIZ YÖNETİCİLERİN YALAKALIĞI YÜZÜNDEN BİZLER ZAN ALTINDA KALMAYALIM”

“Erzurum’dan bir polis kardeşimin mesajını iletiyorum. ‘Sayın vekilim. Bugün Erzurum’da yaşananlardan bir polis olarak oldukça utandım fakat bizler buyruk kuluyuz, başımızdaki vasıfsız yöneticilerin yüzünden biz memurlar da zan altında kalıyoruz. Parti olarak tepkinizi lütfen vasıfsız yöneticilerimize gösterin. Teşkilatta Cumhurbaşkanı adayımız Kemal Bey’e karşı oldukça hoş bir tasarruf var. Vasıfsız yöneticilerin yalakalığı yüzünden bizler zan altında kalmayalım. Görevini layıkıyla yapan yalnızca devletin polisi olan arkadaşlarımız da küsmesin. Başarılar diliyorum. İnşallah her şey oldukça hoş olsun.’

Bu provokasyonun sorumlusu Erdoğan, Bahçeli, Soylu, Belediye Başkanı, Vali, Emniyet Müdürü ve onların kontrolündekilerdir. Her şey oldukça hoş olacak. Sana laf kıymetli kardeşim. Buradan polis kardeşlerimi de uyarıyorum kimden gelirse gelsin kanunsuz emirlere uymayın, suça ortak olmayın.”

“İKTİDARINIZDA, EMNİYETİ SİYASETTEN TEMİZLEYİNİZ”

Bakan’ın paylaşmış olduğu bir diğer polisin mesajı ise şöyle:

“Biz yalnızca halkın memuru olmak istiyoruz. İktidarınızda, emniyeti siyasetten temizleyiniz vekilim. Çok yara aldık. Halkımız bizi parti gençlik kolu görüyor. Utanıyoruz.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*