CHP 14 Mayıs’tan sonra Milliyetçi oldu! ‘Öcalan’ı çıkarmayacağız’

  •     Haber7-Özel

HDP ve terör örgütü PKK’dan meydana getirilen teröristbaşı Abdullah Öcalan‘ı özgür bırakma vaatlerine uzun zamandır ses çıkarmayan CHP, sandıkta vatandaşlarda büyük bir darbe yedi.  CHP yönetimi seçimde istediği kararı alamayınca, 28 Mayıs‘ta yapılacak 2. tur seçimlerinde milliyetçi vatandaşların oyunu alabilmek için ‘Öcalan’ı çıkarmayacağız’ mesajları vermeye başladı. 

KILIÇDAROĞLU HDP VE PKK DESTEĞİNİ ARKASINA ALDI

Altılı masada yaşanmış olan büyük krizlerin sonrasında cumhurbaşkanı talibi duyuru edilen Kemal Kılıçdaroğlu 20 Mart’ta HDP Eş Genel Başkanları Mithat Sancar ve Pervin Buldan ile görüşmesinin sonrasında PKK’nın siyasal kanadı HDP’nin desteğini arkasına almıştı.
HDP’nin cumhurbaşkanı talibi çıkarmayarak Kılıçdaroğlu’nu desteklemesi sonrası, altılı masa kanadı ise HDP‘den ve terör örgütü PKK’dan meydana getirilen açıklamalara sessiz kaldı.

Kılıçdaroğlu-HDP yakınlaşmasının sonrasında 14 Mayıs seçimlerine kadar aşağı yukarı hergün HDP’liler meydan meydan gezerek teröristbaşı Abdullah Öcalan‘ın cezaevinden çıkarılacağını söyledi. Altılı masadan bu söylemlere reaksiyon gösterilmeyince vatandaşlar faturayı kesti.


CHP BEDELİNİ SANDIKTA ÖDEDİ

14 Mayıs’ta sandığı giden 64 milyon seçmen oylarını kullandı. HDP ve PKK’dan meydana getirilen ‘Öcalan’ açıklamalarına ses çıkarmamanın bedelini sandıkta ödeyen CHP ve Kılıçdaroğlu gene beklediğini alamadı. Cumhurbaşkanı Erdoğan sandıktan gene birinci çıkarken, en yakın rakibi Kılıçdaroğlu ise yüzde 44.9 oranında oy alabildi. 

KAFTANCIOĞLU’NDAN GÖZ BOYAMA ÇALIŞMASI

Seçimin 2. tura kalmasının ve milliyetçi seçmenin kilit rol aldığının ortaya çıkmasının sonrasında aylardır HDP ve PKK‘nın açıklamalarına tek kelime etmeyen CHP’de söylem değişikliği yaşandı. 28 Mayıs’ta milliyetçi insanların oyunu almak için göz boyamaya çalışan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nu sahaya sürdü. Kaftancıoğlu, Fox TV’de İlker Küçükkaya’nın, “Çalar Saat” programında uzun zamandır ses çıkarmadığı ‘Öcalan’a dair açıklamalarda bulundu.

Kaftancıoğlu, Abdullah Öcalan’ın hapisten çıkarılmayacağını belirterek “Abdullah Öcalan terör örgütünün kurucusudur. Kesinleşmiş bir cezası var mıdır, vardır. Şu an cezasını çekiyor mudur? Çekiyordur. Kemal Kılıçdaroğlu’nun özgür bırakma yetkisi yoktur, yapmaz da.” açıklamasında bulundu.

KAYNAK: HABER7

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*