Büyükşehir Konya’da Yurtlarda Kalan Depremzedelere Sema Programlarıyla Moral Veriyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, zelzele felaketleri sonra Konya’da konuk edilen depremzedelere moral olmak ve manevi destekte bulunmak amacıyla gökyüzü ayini şerifleri düzenliyor. 

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Büyükşehir Belediyesi olarak depremden etkilenen misafirlerimize yardımcı olmak amacıyla ne gerekiyorsa yapıyoruz” dedi. Sema programlarından oldukça etkilendiklerini söyleyen depremzedeler de, Konya Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi, zelzele felaketleri sonrası Konya’ya gelen depremzedelere yardımcı olmak için etkinlikler düzenliyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 6 Şubat’ta yaşanmış olan zelzele felaketlerinden sonra başta Hatay olmak suretiyle bütün zelzele bölgelerinde hayatın normale dönmesi için uğraş verirken bir yandan da Konya’ya gelen depremzedelerin en hoş şekilde konuk edilmesi için çalıştıklarını söyledi.

Başkan Altay, “İki büyük zelzele bundan kaynaklı afet bölgesi duyuru edilen 11 ilden gelen misafirlerimiz, Konya’mızdaki yurtlara yerleştirilmişti. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak depremden etkilenen misafirlerimize manevi anlamda yardımcı olmak suretiyle gökyüzü ayini şerifleri düzenliyoruz. Misafirlerimizin şehrimizde bulundukları süre içinde huzurlu etmesi için üzerimize düşen bütün sorumluluğu yerine getirmeye çalışıyoruz. Yaşadıkları acının tarifi yok fakat biz de onların acılarını bir nebze de olsa hafifletmek istiyoruz. İnşallah bu zor günlerden el ele vererek daha da güçlenerek çıkacağımıza olan inancım tamdır” diye konuştu.

Köyceğiz Mevlana KYK Kız Öğrenci Yurdu, Şems-i Tebrizi KYK Kız Öğrenci Yurdu ve Alaeddin KYK Erkek Öğrenci Yurdu’nda depremzedelerle buluşan gökyüzü uygulamaları en son Beyşehir Eşrefoğlu KYK Erkek Öğrenci Yurdu’nda düzenlenecek.

“BU ŞEHRİN İNSANLARI ÇOK GÜZEL”

Sema programlarını izlemeye gelen depremzede vatandaşlar, düzenlenen etkinliklerden oldukça memnun olduklarını belirterek, “Acılarımızın tarifi yok. Ama burası huzur dolu gerçekten. Konya’yla gurur duyuyorum. Bize kucak açtılar. Kol kanat gerdiler. Devletimizden bizlere kol kanat geren herkesten Allah razı olsun. Bu şehrin insanları oldukça güzel. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı’na ilgisinden kaynaklı teşekkür ederiz” diye konuştular.

KONYA’DAKİ DEPREMZEDELER İÇİN TÜM İMKANLAR SEFERBER EDİLİYOR

Hem zelzele bölgelerinde, hem de Konya’ya gelen depremzedelerin gereksinimlerini karşı karşıya gelme noktasında bütün imkânlarını seferber eden Konya Büyükşehir Belediyesi, ilk günden bu yana zelzele bölgesinden gelen vatandaşlara toplu ulaşım araçlarına bedelsiz biniş imkanı sağlıyor, su aboneliklerinden ücret almıyor. Ayrıca Konya Büyükşehir’in şehre kazandırdığı Türkiye’nin TÜBİTAK destekli ilk ve en büyük bilim merkezi olan Konya Bilim Merkezi de düzenlemiş olduğu ilmi etkinliklerle Konya’daki depremzede çocuklara moral veriyor. Konya Büyükşehir Belediyesi, Konya’daki depremzede üniversite öğrencilerinin çevrimiçi eğitimlerinden geri kalmaması için etüt merkezlerini öğrencilerin istifadesine sunuyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*