BEDAŞ, iftar ve sahur saatleri arasında planlı elektrik kesintisi yapmayacak

İstanbul Avrupa Yakasında gün geçtikçe artan elektrik ihtiyacını, kaliteli, bereketli ve kesintisiz bir halde karşılamayı hedefleyen BEDAŞ, bu sene 23 Mart Perşembe günü başlamış olacak ramazanda, tüketicilerin enerji sıkıntısı yaşamaması için çalışmalarında düzenlemeye gitti. Ramazan ayından ilkin enerji ihtiyacının daha yoğun olduğu ilçelerde bakım ve tamir çalışmalarına öncelik veren BEDAŞ, yatırım ve bakım kaynaklı planlı çalışmaların saatlerinde değişim yaptı. BEDAŞ, acele müdahale gerektiren durumlar hariç olmak suretiyle planlı çalışmaları gündüz saatlerinde gerçekleştirecek. Bu arada Ramazanda gün içerisinde yapılması zaruri olan planlı çalışmalarda da sürenin en az düzeyde tutulmasına çaba edilecek.

RAMAZAN BAYRAMINDA DA PLANLI ÇALIŞMA YOK

BEDAŞtan meydana getirilen açıklamada, İstanbul Avrupa Yakasında 5,3 milyondan fazla aboneye elektrik dağıtım hizmeti verirken en büyük önceliğin yüksek müşteri memnuniyeti olduğuna işaret edilerek, şu şekilde denildi:

Sahada ve operasyon merkezinde sorumlu çalışanımız 7/24 esaslı olarak yük akışlarını seyredip kesintilere en hızlıca müdahale ederken derli toplu bakım çalışmaları ile yaşanabilecek ihtimaller içerisinde kesintilerin de önüne geçiliyor. Ramazan ayı süresince da mevcut saha ve operasyon merkezi çabalama düzenimiz üç vardiya düzeninde gerçekleştirilecek. Her resmi tatilde olduğu gibi Ramazan Bayramında da planlı çalışmalara ara verilecek olup, bayramın sona ermesi ile beraber çalışmalarımıza devam edilecek. İstanbul Avrupa Yakasında bulunan 15 İşletme Müdürlüğü ve 23 Arıza Onarım Bakım (AOB) biriminin bulunduğu lokasyonlarda konumlanan saha ekiplerimiz, gerçekleştirilen kesintilere en hızlıca müdahale ederek abonelerimizin Ramazan süresince ve bayramda enerji hakkında rastgele bir sorun yaşamamasına yardımcı verecek.

TÜKETİCİLERİMİZİN MAĞDURİYET YAŞAMAMASI TEMEL HEDEFİMİZ

BEDAŞın açıklamasında dağıtım şirketlerinin arıza halleri haricinde elektrik dağıtım şebekesinde yapılması planlanan yatırım, bakım-onarım çalışmaları ve yeni abonelik linkleri esnasında aboneleri daha önceden bilinçlendirerek çalışmalara başlandığı anımsatılarak şu bilgilere yer verildi:

Enerji arzının güvenli, kesintisiz ve kaliteli olarak yapılabilmesi, bu sırada çalışmaların ekiplerin ve vatandaşların can ve mal güvenliğine zarar vermeyecek şekilde gerçekleştirilmesi için planlı bakım ve tamir çalışmaları zaruri olarak gündeme geliyor. Bu süreçte tüketicilerimizin mağduriyet yaşamaması asli hedef ve prensiplerimiz arasında yer alıyor. Bu nedenle elektrik kesintisi gerektiren çalışmalarımızı, dağıtım şebekesindeki kullanıcılara tesirinin asgari düzeyde kalacağı saatlerde gerçekleştiriyoruz. Bu yaklaşımla Ramazan ayında da tüketicilerimizin iftar ve sahur arasındaki döneminde enerji hakkında sorun yaşamaması için planlı bakım tamir çalışmalarını gündüz 09:00 ile öğleden 16:00 saatleri arasındaki 7 saatlik vakit diliminde hazırlamaya karar verdik. Hedefimiz Ramazan ayının tamamında mecburi olmadıkça planlı bakım ve tamir çalışmalarına gitmemek. DHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*