“Bayramlarımız birlik ve beraberlik duygularının güçlendiği zamanlardır”

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Bayramlarımız paylaşmanın ve yardımlaşmanın yaşandığı müstesna günlerdir. Birlik ve birliktelik duygularının güçlendiği, mutlulukların paylaşılmış olduğu zamanlardır.  Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Ramazan Bayramı’nın ülkemize ve bütün İslam alemine sağlık, huzur, mutluluk, sulh ve bereketi bununla beraber getirmesini diliyorum” dedi.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Ramazan Bayramı bundan dolayı bir mesaj yayımladı. Yüksel, bayramların; birlik ve birliktelik duygularının güçlendiği, mutlulukların paylaşılmış olduğu müstesna günler bulunduğunu belirterek mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bayramlarımız paylaşmanın ve yardımlaşmanın yaşandığı müstesna günlerdir. Birlik ve birliktelik duygularının güçlendiği, mutlulukların paylaşılmış olduğu zamanlardır. Ülke olarak zor günlerden geçiyoruz. Tüm Türkiye’yi yasa boğan depremler ve sel felaketlerinin sonrasında birlik ve birliktelik duygusu ile birbirimize daha da kenetlendik.

“Deprem bölgesinde yaşanmış olan yıkıcı etkinin sonrasında Kartallı komşularımızla beraber başlattığımız yardımlarla yaraları bir nebze olsun sarmaya çalıştık. Belediye olarak, yurttaşlarımıza ilk günden itibaren arama kurtarma çalışmaları olmak üzere, yöntem destek, besin ve araç-gereç yardımı, sıcak yiyecek ikramında bulunduk. Geleceğimizi emanet edeceğimiz öğrencilerimize kırtasiye-kitap yardımında bulunarak bu zor günleri atlatmaları için onlara moral verecek etkinlikler düzenledik. Bu zor günlerin üstesinden gene birlik ve birliktelik içerisinde çıkacağımıza inanarak desteğimizi sürdürdük. Ramazan Ayı bundan dolayı Hatay’da kurduğumuz iftar sofralarında bir arada olmanın önemini bir kez daha anladık.

“Ülke olarak birlik ve birliktelik içerisinde kenetlediğimizde yaraların bir nebze olsun sarıldığını görerek, tekrar bu biçim acıların yaşanmamasını temenni ediyorum. Ramazan Bayramı’nın ülkemize ve bütün İslam alemine sağlık, huzur, mutluluk, sulh ve bereketi bununla beraber getirmesini diliyorum”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*