Balinalar Hafta Sonu COMP ve Bu 17 Altcoin’i Topluyor!

En büyük kripto para yatırımcıları olan balinalar, bu hafta da durmadı. Balinaların cüzdanında bulunan kripto paralara yönelik veriler sunan Whale Stats’e göre bu hafta yatırımcıların odağında Compound (COMP), ANKR gibi altcoin’ler ve USDT, USDC gibi stablecoin’ler vardı. İşte detaylar…

Balinaların bu hafta maksimum satın almış olduğu coin’lerin arasında COMP var

Kriptokoin.com şeklinde de bildirdiğimiz gibi WhaleStats, balinalara dair son olarak verileri sunan bir platform. Bu verilere dayanarak, balinaların son zaman stablecoin’ler satın almış olduğu ortaya çıkıyor. Balinaların maksimum satın almış olduğu 10 altcoin, aşağıdaki şekilde:

  • Tether (USDT): Ortalama 70.656 dolarlık alım
  • USD Coin (USDC): Ortalama 68.942 dolarlık alım
  • Wrapped Ethereum WETH): Ortalama 11.135 dolarlık alım
  • bb-a-USD: Ortalama 10.409 dolarlık alım
  • wstETH: Ortalama 10.408 dolarlık alım
  • Compound (COMP): Ortalama 10.098 dolarlık alım
  • aBTC: Ortalama 4.179 dolarlık alım
  • WBTC: Ortalama 4.119 dolarlık alım
  • ANKR: Ortalama 3.699 dolarlık alım

Yukarıdaki listede, piyasa değerine göre göreceli olarak büyük kripto para birimleri yer alıyor. Ancak balinalar, piyasa değerine göre daha gerilerde bulunan kripto paraları da satın alabiliyor. Bunların arasında BlueSparrow, SPDR, ASET, WBX gibi kripto para birimleri yer alıyor. Son zaman maksimum satın alınan 10 kripto parayı ve maksimum alınıp satılan ufak kripto parayı aşağıdaki listede görebilirsiniz:

Piyasada son vaziyet nedir?

Bu sırada, bildirdiğimiz gibi, Bitcoin ve öteki kripto paralar ivme kazanıyor. Bitcoin, dün artan volatilitenin sonrasında bir kez daha saldırıya geçti ve 21.000 doların üstüne çıkmaya yakın. Dogecoin’in Musk-Twitter anlaşmasından sonraki büyük kazanımlarının öncülüğünde, altcoinler de günlük ölçekte iyi durumda. Geçtiğimiz birkaç gün, kripto endüstrisi ve piyasa fiyat hareketleri için mühim seviyede daha olaylı geçti. Bitcoin, aşağı yukarı 20 gün içerisinde ilk kez 20.000 doların üstüne çıkmış olduğu haftanın ortasına kadar 19.000 dolarda kaldı.

Kısa bir geri çekilmenin ardından, 21.000 dolar civarında birkaç haftanın en yüksek seviyesiyle sonuçlanan öteki bir yükseliş başlattı. ECB’nin 75 baz puanlık son ürem artırımını açıklamasıyla mevcudiyet Cuma günü geri çekildi. Bu da BTC’yi 21.000 dolara geri getirdi. Ayrıca Amerika Eylül ayı için şahsi gelir rakamlarını açıkladığında daha oldukça volatilite geldi. Sonuç olarak, Bitcoin’in piyasa kıymeti bir kez daha 400 milyar dolara kadar çıktı. Altcoinler üstündeki hakimiyeti ise, çoğu altcoin bugün yeşilde olduğu için, hafifçe bir darbe aldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*