Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Festivali düzenledi

Büyükşehir, birbirinden hoş oyunları şehre getirdi

BALIKESİR – Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 17-24 Haziran günleri içinde hem yetişkinler hem de çocuklar için Tiyatro Festivali düzenledi. Birbirinden hoş oyunları şehre getiren Büyükşehir’in festivaline on binlerce yurttaş katılım sağladı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, büyük-küçük her yaştan tiyatroseveri birbirinden hoş oyunlarla buluşturduğu Tiyatro Festivali düzenledi. Büyükşehir Belediyesi Kültür Dairesi Başkanlığı Tiyatro Şube Müdürlüğü tarafınca 17-24 Haziran günleri içinde Avlu Kültür ve Kongre Merkezinde yapılan festivalde, çoğu meşhur ismin bulunduğu tiyatrolara Balıkesirliler akın etti. Gündüz çocuklara yönelik Yaz Tiyatro Şenliği ve aktiviteler düzenleyen Büyükşehir Belediyesi; Yıldız Avcısı, Moana, Mini Mini Bir Kuş Müzikali, Pişman Patiler, Minyonlar, Ceviz Adam Müzikali, Sportmen Kral, Karlar Ülkesi ve Pepee gibi maksimum sevilen karakterlerin bulunduğu oyunları sergilendi. Çocuklar, Büyükşehir Belediyesi’nin Yaz Şenliğinde tiyatronun yanı sıra; zeka oyunları, maskotlar, palyaço ve yüz boyama gibi çoğu etkinlikle keyifli anlamış olur yaşadılar.

Akşamları da yetişkinlere yönelik tiyatro oyunlarını izleyiciyle buluşturan Büyükşehir Belediyesi; Kapkabare, On Dakika Ara, Güldüren Cazibe, Abur Cubur Talk Show ve 12 Numaralı Adam oyunlarıyla salonu tıka basa doldurdu.

Dursunbey, Susurluk, Saraylar, Burhaniye, Sındırgı, Avşa Adası, Havran, Gönen, Ayvalık, Edremit ve Bandırma’da da yetişkinleri ve evlatları en sevdikleri tiyatro oyunlarıyla buluşturan Büyükşehir Belediyesi, tiyatro kültürünü şehrin her köşesine yayıyor.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Pınar Camak – Kültür Sanat

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*