Bakan Varank, Geleneksel Medya Mensupları Sahur Buluşması’na katıldı

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, gönül sofralarının bürokrasi anlayışlarının temeli olduğuna işaret etti.

“BAŞAKŞEHİR GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİNİN ADRESİ”

Varank, “Yasin başkanımız da bu işi layıkıyla yerine getiriyor. Gönül belediyeciliğini Başakşehir’de gerçekleştiriyor. Başakşehir’in bizim siyasal tarihimizde de yeri vardır. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın temellerini attığı bu şehirde aynı vazife aşkıyla çalışmalarını yürütüyor” dedi. 

“İSTANBUL’UN SAĞLAM YAPI STOKUNUN EN YÜKSEK OLDUĞU İLÇE”

Gazetecilerle bir kez daha bir araya gelmekten haysiyet duyduğunu dile getiren Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu da şunları kaydetti:

Bu sene maalesef yaşadığımız depremler sebebiyle buruk bir ramazan geçiyoruz. Ama beraber üstesinden geleceğiz. Rabbim tekrar bu şekilde acılar yaşatmasın. Geçtiğimiz yıllarda da söylemiştim; bigün hepimiz Başakşehirli olacak. Çünkü burası mutluluğun şehri, bunu en iyi diğer bir ilçeye çıktığınızda anlıyorsunuz. Burada şahıs başı yeşil alan miktarı Avrupa’nın üzerinde, gene İstanbul’un sağlam yapı stokunun en yüksek olduğu bir ilçe. Trafik derdi yok, yeşil alan çok, toplumsal alanlar fazla. Burada insanoğlu mutlu. O yüzden bigün hepimiz Başakşehirli olacak. Sizleri mutluluğun şehrinde ağırlamaktan gurur ve haysiyet duydum.”KAYNAK: DHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*