Bakan Varank, Anadolu renkli Togg’u Aliyev’e teslim edecek

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Alivey tarafınca mahalli saat ile 14.00’te kabul edilecek Bakan Varank ve beraberindekiler, seri üretim bandından indirilen Anadolu renkli Togg’u Cumhurbaşkanı Aliyev’e teslim etmesi bekleniyor.

Bilişim Vadisi Bakü’nün tamamlanmak suretiyle olan binasında incelemede bulunan Bakan Varank, Azerbaycan Teknik Üniversitesi ve T3 Vakfı desteği sayesinde kurulan içinde DENEYAP atölyesinin de olduğu Bilim Bakü’yü ziyaret etti.

Bakan Varank incelemeleri esnasında basına izahat yaparak “Fabrikanın açılışından sonrasında Sayın Aliyev, Sayın Cumhurbaşkanımızı aramıştı ve ‘Bende bir vasıta sipariş etmek istiyorum’ demişti. Bizde Sayın Cumhurbaşkanımızdan sonrasında ikinci aracı buraya getirdik. Sayın Aliyev’e teslim etmek suretiyle Bakü’deyiz. İnşallah birkaç saat sonrasında Sayın Aliyev’in sipariş etmiş olduğu aracı kendilerine teslim edeceğiz. Gerçekten gurur verici bir proje. Türkiye’de büyük bir coşku, büyük bir coşku oluşturan bir proje. Biz bu coşkuyu, heyecanı Azerbaycan’da da görmekten büyük bir saadet duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*