Bakan Bozdağ’dan Erzurum açıklaması: Gözaltına alınanlar var

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Şanlıurfa’da A Haber’de soruları yanıtladı.

İşte o açıklamalardan satır başları;

Şanlıurfa’ya ilk geldiğim gün şehre büyük bir konvoyla girmiştik yolda selam verdiğim her bir hemşehrim sağ olsun selamımızı aldı bizlere selam verdi ve bizi kucakladı o günden bugüne gün geçtikçe Şanlıurfa’da oldukça büyük bir kabul büyük bir sevgi ve hürmet gördüm. Gördüğüm bu sevgi ve hürmet benim Şanlıurfalılara karşı yükümü daha da artırdı.

“BENİM İÇİN BÜYÜK BİR ŞEREFTİR”

Ben şimdi bu sevgiye bu saygıya bu kabule karşı iyi mi teşekkür edeceğimi düşünüyorum. İnşallah seçimden sonrasında yapacağımız işlerle dökeceğimiz alın teriyle Şanlıurfalı hemşehrilerimize bu kabulün teşekkürünü öderiz diye düşünüyorum.

Şanlıurfa hazineler şehri, manevi hazineler, tarih, kültür uygarlık hazineleri, ziraat ve mutfak hazineleri ve daha çoğu hazinesi olan bir şehir. Böyle bir şehirde dünyanın parmakla gösterdiği yerlerden birinde peygamberler diyarında onların torunlarına hizmet etmek hizmetkar olmak benim için büyük bir haysiyet büyük bir şereftir. İnşallah bu onura bu şerefe layık olacağız. Rabbim bizi Şanlıurfalılara karşı utangaç etmesin diye dua ediyorum.

“ŞANLIURFA’DA İNSANLAR BENİ YÖNLENDİRİYOR”

Seçim Şanlıurfa’da iyi gidiyor. Bir defa Şanlıurfa özelinde Sayın Cumhurbaşkanımıza AK Parti’mize karşı büyük bir muhabbet var. İnsanlar beni yönlendiriyor bak şuraya birazcık daha oldukça bak şurada kusur var orayı tamamla, şurada aksayan bir yön var o aksaklığı masraf diye Şanlıurfa’da insanoğlu AK Parti’nin ve Cumhurbaşkanımızın daha büyük yardımcı alması için dua ediyor çalışıyor öte taraftan da bizzat şahsımı ve tüm arkadaşlarımızı da yönlendiriyorlar. O yüzden Şanlıurfalılara teşekkür ediyorum. Bu sevgi ve saygının sandıklara da yansıyacağına yürekten inanıyorum.

Şanlıurfa’da 2018’in üstünde bir netice alacağımıza da yürekten inanıyorum.

1,7 MİLYON KİŞİYLE İSTANBUL MİTİNGİ

Bence İstanbul mitingi seçimin kararına dair de oldukça şey söyler 14 Mayıs’a dair de oldukça şey söyler. Çünkü İstanbul Türkiye’dir. Sebebi İstanbul Türkiye’nin 81 ilinden göç almış ve her ili etkileyen de bir duruşu vardır. İstanbul ayağa kalktıysa Türkiye ayağa kalkmış demektir. İstanbul bir liderin arkasında duruyorsa Türkiye o liderin arkasında duruyor demektir. Çünkü İstanbul Türkiye’nin her ilini temsil ediyor.

14 MAYIS ZAFERİNİN TÜRKİYE VE DÜNYAYA İLANIDIR

İstanbul’daki bu miting İstanbul’un ve Türkiye’nin Cumhurbaşkanımızın yanısıra peşinde saf tuttuğunu Cumhurbaşkanımıza ve milletvekilliğinde AK Parti’ye büyük bir yardımcı vereceğinin Türkiye’ye ve dünyaya ilanıdır. Esasınde 14 Mayıs’ın sonucunu İstanbul dün duyuru etmiştir. 14 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı, Devlet Başkanı, Başkanımız Erdoğan ve parlamentoda da Cumhur İttifakı diye mesajını tüm dünyaya verdiğini düşünüyorum.

İMAMOĞLU’NUN ERZURUM MİTİNGİ

Gönül isterdi ki bu şekilde bir hadise asla olmamış olsun.

Soruşturmada gözaltına alınanlar var.

KILIÇDAROĞLU’NUN ‘SOKAĞA ÇIKMAYIN’ AÇIKLAMASI

Tabi seçim güvenliği şu anda Türkiye’de en üst düzeyde. Bu geçmiş dönemlerde böyleydi. Türkiye’nin en iyi yapmış olduğu işlerden biri seçimdir. Dünyada en güvenilir seçim yapan ülkelerin başlangıcında Türkiye gelir. YSK ve seçim yöntemimiz tüm dünya tarafınca da takdir görmektedir. Anayasa ve yasalarımıza göre seçimlerin genel idare ve kontrolü YSK tarafınca hüküm eliyle de yapılmaktadır. Usulsüzlük, suç duyurusu ve şikayetler YSK tarafınca karara bağlamaktadır. Seçimi fiilen partiler yapmaktadır. Partilerin yapmış olduğu bir seçimde hile olması olası değil. Her sandıkta 1 başkan 6 üye toplam 7 sorumlu var. Bunun 5’i parti temsilcilerinden oluşur. Bu kadar insanoğlunun 200 binden fazla sandıkta bir araya gelip ittifak etmesi CHP’li İYİ Partili MHP’li seçmenlerin aynı yerde buluşması fiilen olası değildir. O yüzden burada fiili bir imkansızlıkta var. Seçim güvenliğine dair bir dizi iddialarda bulunuyorsa ya gerçeği çarpıyor ya da bizim tarzı yasalarımızı ve uygulamalarımızı bilmiyor ve bir haberdir.

Seçim güvenliği tartışmalarını kim başlatıyorsa bilin ki o seçim kararına dair ümidi kalmamıştır. Seçimin kendi aleyhlerine inancı ile şimdiden seçim kararına bahane uydurmaktadır. Muhalefete diyorum ki seçim emniyet tartışmalarına sığınmayın kaybedeceğiniz kararı YSK’ya bağlamak için mazeret uydurmayın. Seçim güvenliğinden kimsenin endişesi olmasın. Geçmiş bugünün referansıdır. Kılıçdaroğlu seçmenin psikolojisini etkilemeye dönük hareketlerdi. Seçimi kazanıyoruz algısı hazırlamaya çalışıyor fakat sahada bu şekilde bir vaziyet yok. Seçim sandıkta kazanılır milletin iradesi kimin kazanacağına kara verir.

“AÇILMAMIŞ OY PUSULARINDA MÜHÜR BASILI OLMASI İNCELENİYOR”

Bu iddialar geliyor ve incelemeler yapılıyor. Türkiye’nin seçim güvenliğine dair mevzularda bir sıkıntısının olmadığını söyledim. Orada bununla alakalı bir vaziyet var ise ilkin sandık kurulu buna karar verir ve sonrasında da alakalı seçim kurulu bunlar ile alakalı kararını verecektir. Eğer hukuksuz bir vaziyet var ise ona göre iptal edilecektir. Bunların hepsi itiraza tabidir. Bir yerde bir iddianın var olması o işin aslının öyle olduğu anlamına gelmez. Eğer ki bu şekilde bir vaziyet var ise yaptırımlar belli. İlgili seçim kurulu bunu taktir edecektir.

KILIÇDAROĞLU’NUN KAVALA VE DEMİRTAŞ VAADİ

Hakim ya da savcı mısınız, iyi mi özgür bırakacaksınız?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*