Antalya’da alkol alıp bir kişiyi yaraladı bir kişiyi de öldürdü: Komşusuna sarılıp seni seviyorum dedi

İHA

Antalya’nın Manavgat ilçesinde dün akşam saatlerinde Ali Aktaş’ın oturmuş olduğu evin önün gelen Mustafa Ç., konuşmak için aşağıya çağırdı.

Bu sırada Mustafa Ç., Ali Aktaş’a yanısıra getirmiş olduğu silah ile 1 el ateş etti.

Kurşunun kalbine isabet etmiş olduğu Ali Aktaş olduğu yere yığılıp kalırken, Mustafa Ç. vaka yerinden kaçtı.

Silah sesini duyan vatandaşların suç duyurusu üstüne vaka yerine birden fazla polis ve sıhhat kadrosu sevk edilirken, Ali Aktaş meydana getirilen bütün müdahalelere karşın hayatını yitirdi.

Olayın sonrasında Yayla Mahallesi’ndeki evine gelen Mustafa Ç., tartıştığı karısını ayaklarından vurdu.

Şüpheli koca teslim oldu

Silahı karısının yanısıra bırakarak evden ayrılan Mustafa Ç., bir müddet sonrasında yaya olarak gittiği Cumhuriyet Polis Merkezi’ne teslim oldu.

Komşusu vaka yerine koştu

Mustafa Ç.’nin ayaklarından vurmuş olduğu karısı R.Ç.’nin yardımına, öncelikle aynı apartmanda oturan ve silah sesini duyar duymaz apartman koridoruna çıkan komşuları Hüseyin Koyuncu koştu.

Yaralı hanım hastaneye kaldırıldı

Koyuncu, kanlar içindeki hanımı görür görmez 112’yi arayarak ambulans isterken, bir yandan da ayaklarına tampon yaparak kan kaybını önlemeye çalıştı.

R.Ç., 112 Sağlık kadrosunun vaka yerindeki müdahalesinin sonrasında ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ameliyata alınan R.Ç.’nin sıhhat durumunun iyi olduğu bildirildi.

Komşusuna ‘Seni seviyorum’ deyip gitti

Kendisi de büyük depremi yaşayan Mustafa Ç.’nin apartman komşusu Hüseyin Koyuncu, şu ifadeleri kullandı:

Silah sesi apartman boşluğunda yankılanırken büyük bir gürültü duyuldu. Önce zelzele bulunduğunu düşündüm. Ama avizeler ve öteki eşyalar sallanmayınca zelzele olmadığını anladım.

Hemen dışarı çıktım. Apartman koridorunda Mustafa ile karşılaştım. Mustafa’ya bir şey olup olmadığını sordum. Kendisi her şeyin yolunda olduğunu, bir şey olmadığını söyledi.

‘Seni seviyorum’ diyerek bana sarıldı ve çıkıp gitti. Ben de şüphelendim ve aleni olan daire kapısından içeri girdiğimde Mustafa’nın eşini kanlar içinde yerde yatar vaziyette gördüm. Yanında da silah vardı.

Silahın ağzına verilmiş sıkışmış mermiyi görür görmez derhal havlu ile silahı aldım ve mermiyi çıkardım. Sonra R.Ç.’ye tampon yaparken 112’yi aradım. Durum bundan ibaret.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*