Ali Babacan’dan çağrı: Mutlaka sandığa gidin ve iradenizi ortaya koyun

DEVA Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı talibi Ali Babacan, eşi Zeynep Babacan ile Ankara Bilkent’teki Emlak Bankası Ortaokulu’nda oyunu kullandı.

Vatandaşları sandığa gitmeye çağıran Babacan, “Seçim sürecinin şeffaf, adil ve hakkaniyetli olmasının demokrasimiz için oldukça büyük önemi var. Büyük ve hoş ülkemizde demokrasinin ilerlemesini ve tam demokrasiye ulaşmamızı gönülden diliyorum” diye konuştu.

Babacan, oyunu kullandıktan sonrasında şu açıklamalarda bulundu:

“Ülkemiz için, demokrasimiz için hayırlı olsun. Türkiye, her köşesinde demokrasi aşığı evlatlarıyla büyüyen bir ülke. Çok partili demokrasiye geçtiğimizden bu yana her seçimde seçime katılım payı oldukça yüksek. Özellikle bu ikinci turda yurttaşlarımıza çağrım; kesinlikle sandık başına gitmeleri ve iradelerini ortaya koymaları. Ülkemizin yarınlarını şekillendirecek o oldukça değerli ve mühim tercihlerini açıkça sandık başlangıcında söylemeleri.

SEÇİM SÜRECİNİN ŞEFFAF, ADİL VE HAKKANİYETLİ OLMASININ BÜYÜK ÖNEMİ VAR: Ümit ediyorum ki seçim süreci huzur ve sükûnet içerisinde geçer. 14 Mayıs harbiden huzur ve sükûnet içerisinde geçen bir seçimdi. Bundan da oldukça sevinçli olduk. Seçim sürecinin şeffaf, adil ve hakkaniyetli olmasının demokrasimiz için oldukça büyük önemi var. İnanıyorum ki seçimler bu çerçevede sonuçlanır. Bütün yurttaşlarımızın kalbinin, gönlünün huzurlu edeceği, güveneceği bir kararı bu gece hep birlikte görürüz.

SANDIK SONUÇ TUTANAĞI, SEÇİMİN TAPUSU: Sandık görevlisi ve gözlemci arkadaşlarımıza oldukça teşekkür ediyorum, kendilerini kutlama ediyorum. Onlar tek bir oyun bile zayi olmaması için, tek bir oyun bile ulusal iradeye tam anlamıyla katılımı için büyük çaba gösteriyorlar. Sandık netice tutanakları tamamlanıp imzaya bağlandıktan sonrasında zarflar sağlam çuvallara konuluncaya kadar tüm sandık görevlilerimizin işlerinin başlangıcında olmasını bilhassa rica ediyorum. Bazen bitkinlik oluyor, öyle olmayacağına inanıyorum. Sandık netice tutanağı, seçimin tapusu. İtirazlar da olsa, değişik gelişmeler de olsa nihayetinde o tapuya bakılıyor.

DEMOKRASİ SADECE SEÇİMDEN SEÇİME İŞLEYEN BİR MEKANİZMA DEĞİL: Ümit ediyorum ki bu seçimler ülkemiz için demokrasinin daha da ilerlemesine vesile olur. Çünkü demokrasi oldukça değerli bir değer. Demokrasi; yalnızca seçimden seçime işleyen bir mekanizma da değil. Demokrasi; iki seçim arasında sivil toplumla, meslek örgütleriyle devamlı istişare durumunda olmak, basının hür olması demek. Umarım demokrasimiz, tam demokrasiye doğru güçlü adımlarla yürür. Bu büyük ve hoş ülkemizde demokrasinin ilerlemesini ve tam demokrasiye ulaşmamızı gönülden diliyorum.

BÜTÜN SANDIKLARDA ORTAK SEÇİM GÜVENLİK SİSTEMİ ÇALIŞACAK: Cumhuriyet Halk Partisi’nin ortak sandık emniyet sistemi var, ona kendi arkadaşlarımızı yazdırdık. Yaklaşık 48 bin isim verdik ortak havuz. 1166 adet de avukat adı verdik. Dolayısıyla tüm sandıklarda altı partinin ortak seçim emniyet sistemi çalışacak. Bizim de arkadaşlarımız katkıda bulunacak.”

Babacan, seçim neticelerini partisinin genel merkezinde takip edecek. (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*