Alçı ile Oğan arasında atışma sürüyor: Plan, Azeri, Aliyev…

Gazeteci Nagehan Alçı, bugün yapmış olduğu paylaşımında Ata İttifakı’nın cumhurbaşkanı talibi Sinan Oğan ve Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’ın “bilinçli rol paylaşımında” bulunduklarını iddia etmiş, Oğan ise Alçı’ya cevap vererek, “Kimsenin kimseyi tutsak almış olduğu falan yok, fazla komplo teorisine kaptırmışsınız kendinizi. Uzun lafın kısası; Plana sadık kal!” demişti.

‘İKİ PLAN DA TÜRKİYE’NİN HAYRINA DEĞİL’

Alçı ise Oğan’ın bu paylaşımına verdiği cevapta şu ifadeleri kullandı:

“Sinan Bey, siz İlham Aliyev’in planına sadık kalıp Tayyip Erdoğan’ı desteklediniz. Kemal Kılıçdaroğlu da 15 Mayıs sabahından beri Ümit Özdağ’ın planına sadık kalıp aşırı-sağcı propaganda yapıyor. Bu iki plan da Türkiye’nin hayrına değil. Bu planlarda hürriyet yok, demokrasi yok..”

OĞAN: HDP DESTEĞİNE İHTİYAÇ DUYSAYDI MUTLU OLACAKTINIZ SANIRIM

Oğan kısa bir müddet sonrasında Alçı’ya cevap için şu paylaşımı yaptı:

“Nagehan kadın hepimiz gibi siz de benim geçmişi kurcalayıp suçlayacak bir şey bulamayınca şimdi de kendi hayal ürününüzü mü satmaya başladınız? Amacınızın Azerbaycan cumhurbaşkanının Türkiye’de iç politikaya karıştığını iddia edip Türkiye’de Azerbaycan karşıtı bir cephe kurmak bulunduğunu bilmiyor muyuz sanıyorsunuz! Azerbaycan’a giriş yasağınızın olmasının acısı geçmemiş sanırım! Ayrıca ben de size şimdi desem ki siz de uzun yıllardan beri Arap şeyhlerinin Türkiye’deki planına sadık kalıp uyguladınız! Bu ne kadar ahlaki olursa sizinkisi de o denli etik! Her iki ittifak da Türk milliyetçilerinin değil, HDP’nin desteğine gereksinim duysaydı sevinçli olacaktınız ve hiç de bu şekilde sağa sola saldırmayacaktınız sanırım.”

‘ALİYEV BİR DİKTATÖR’

Alçı ise cevap tweetinde kimliklerle ilgilenmediğini ve Aliyev’in ‘diktatör’ bulunduğunu söyledi:

“Sinan Bey, sizin Azeri Ümit Bey’in de Çerkes kimliğiyle katiyen alakalı değilim. İkiniz de aşırı-sağcısınız.. Çerkesler, Azeriler soydaşımızdır. Fakat Aliyev, Azerbaycan’ın demokratik yolla seçilmiş lideri değil, Lukaşenko gibi bir diktatör. Bu reel aleni ve nettir…”

‘BU IRKÇI TUTUMUZUNU KINIYORUM’

Sinan Oğan ise Alçı’yı ‘ırkçı’ bir tasarruf almakla suçladı:

Nagehan kadın “Azeri” diye bir soy kökeni yok. Oğuz Türkleri, Azerbaycan Türkleri vs gibi Türk boyları var. Sizin kökeniniz nelerdir bilmiyorum, ilgilenmiyorum da. Nagehan hanım, ben öz be öz Türküm. Kimsenin kökeniyle hiç ilgilenmedim. Ancak sizin bilhassa orijin vurgusu yaparak takındığınız bu ırkçı tutumuzu kınıyor ve yakışıksız buluyorum.” (HABER MERKEZİ)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*