Akbank UniChallenge+ Dijital Öğrenci İşleri Eğitim Kampı Başlıyor

Akbank ve İnteraktif Reklamcılık Derneği (IAB), bu sene 9. kez gerçekleşen UniChallenge+ ile üniversitelileri dijital reklam endüstrisine dair yetkinlikler kazanmaya ve kariyer fırsatları ile buluşmaya çağrı ediyor. Son müracaat zamanı 15 Mayıs.

IAB tarafınca Boğaziçi Üniversitesi’nin desteği sayesinde ilk kez 2015 senesinde düzenlenen ve son 6 senedir Akbank’ın ana sponsorluğunda gerçekleşen Akbank UniChallenge+ Dijital Öğrenci İşleri Eğitim Kampı, bu sene katılımcılarıyla yeniden fizyolojik olarak buluşuyor.

Bu sene depremden etkilenen öğrencilere hususi bir kontenjanın ayrılacağı kampta, kent dışından gelecek öğrencilere kamp süresince ulaşım ve konaklama desteği de sağlanacak. Kamp süresince sektörün önde gelen isimleriyle buluşacak olan UniChallengerlar, kamp bittikten sonra bu adlardan mentorluk desteği alabilecekler. 

12-23 Haziran 2023 tarihleri içinde Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs’te gerçekleşecek eğitime üniversitelerin 3. ve 4. sınıflarında okuyan ya da yeni mezun olmuş öğrenciler katılabilecek. Dijital reklamcılık endüstrisi kariyer fırsatlarının keşfedileceği Akbank UniChallenge+ Dijital Öğrenci İşleri Eğitim Kampı’nda; katılımcılar eğitim süresince, dijital dünyayı daha yakından tanırken etkin markaların öykülerini ajans ve reklamverenlerden dinleme şansı bulacaklar. Aynı zamanda dünyada yaşanmış olan gelişmelerin sektöre olan etkilerini de yakından öğrenme fırsatı yakalayacaklar. Katılımcılar Akbank tarafınca belirlenecek mevzu kapsamında 5’er benlik gruplar durumunda mentorlarıyla beraber proje geliştirecekler.

Akbank’ın ana sponsorluğunu üstlendiği UniChallenge+, geleceğin yetkinliklerini yeni nesil bir öğrenme alanında keşfetmek suretiyle değişik eğitimler sunan Akbank Gençlik Akademisi desteği sayesinde gençlerle buluşuyor. Böylece UniChallengerlar bu eğitim kampıyla birlikte, geleceğin iş yaşamını gençlerle beraber tasarlayan, Türkiye’nin en yenilikçi gençlik akademisi ağına katılıyor.

Son Başvuru Tarihi 15 Mayıs

Dijital marketing iletişiminin ve reklamcılığın deneyimleneceği uygulama için son müracaat zamanı 15 Mayıs. İki haftalık eğitim sonunda Akbank tarafınca verilecek brief’e yönelik hazırlanacak katılımcı sunumları sonra ilk 3 öbek içinde bulunan katılımcılar IAB üyesi firmalarda yetişim imkanlarından da yararlanabilecek.

UniChallenge+’a ilk 8 senesinde toplam 2787 müracaat yapıldı. Başvuruların 1620’si İstanbul dışından gelirken, başvurular 75 kent ve 163 üniversiteye yayıldı.  

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*