AK Parti Milletvekili Adayı Mustafa Hulki Cevizoğlu Kimdir, Nereli? Hulki Cevizoğlu’nun Eğitimi ve Kariyeri

Gazeteci, yazar ve tv programcısı olarak malum ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili adaylığı bulunan Mustafa Hulki Cevizoğlu’nun yaşamı merak ediliyor. Aslen Giresunlu olan Mustafa Hulki Cevizoğlu, Ceviz Kabuğu adlı uygulamasıyla tanınır ve bu programda çoğu ödül almıştır. Peki Mustafa Hulki Cevizoğlu kimdir, nereli? Mustafa Hulki Cevizoğlu kaç yaşında, eğitimi ne?

İşte Mustafa Hulki Cevizoğlu’nun yaşamı ile ilgili merak edilenler…

Mustafa Hulki Cevizoğlu Kimdir?

Mustafa Hulki Cevizoğlu, 1 Mayıs 1958 tarihinde Giresun’da doğmuş gazeteci, yazar ve tv programcısıdır. Kökenleri Giresun’un Tirebolu ilçesine dayanan Mustafa Hulki Cevizoğlu, kendisi ile özdeşleşen Ceviz Kabuğu uygulamasıyla tanınan ve sayısız ödüle layık görülmüştür.

Mustafa Hulki Cevizoğlu, 14 Mayıs 2023 seçimlerinde AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı olarak gösterilmiştir.

Mustafa Hulki Cevizoğlu’nun Eğitimi

1980 senesinde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde Siyaset Bilimi bölümünü bitirmiştir. Daha sonrasında İşletmecilik bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Mustafa Hulki Cevizoğlu, Maltepe Üniversitesi’nde Sosyoloji doktorasını 2019 senesinde tamamlamıştır.

Mustafa Hulki Cevizoğlu’nun Kariyeri

Mustafa Hulki Cevizoğlu, 1981 senesinde kariyerine başlamış ve 8 sene süresince Hürriyet’te çalışmıştır. 1994’te Ceviz Kabuğu programına başlamıştır. Yeniçağ gazetesinde köşe yazarlığı yapan Cevizoğlu, Başkent Üniversitesinde de dersler vermiştir.

Mustafa Hulki Cevizoğlu’nun Siyasi Kariyeri

2007 seçimlerinde Ankara 1. Bölge’den aday olan Cevizoğlu seçilememiştir. 2009’da Demokratik Sol Halk Partisi (DSHP) Kurucu Genel Başkanı olmuş fakat görevini sadece 39 gün sürdürmüştür.

2011 seçimlerinde Ankara 1. Bölge’den bağımsız aday olmuştur. Haziran 2015 seçimlerinde Vatan Partisi’nden İzmir 1. Bölge’den aday olan Cevizoğlu, Mayıs 2023 genel seçimlerinde AK Parti  İstanbul 1. Bölge’den mebus talibi gösterilmiştir.

Mustafa Hulki Cevizoğlu’nun Özel Hayatı

Hulki Cevizoğlu evli ve 1 çocuk babasıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*