AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş Oyunu Kullandı

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci tur oylaması için Fatih’te oy kullandı.

Fatih’teki 29 Mayıs İlkokulu’na gelen Kurtulmuş, oyunu kullanacağı 1212 numaralı sandıkta sorumlu başkan ve müşahitlerle selamlaştı.

Görevlilere kimliğini ibraz eden Kurtulmuş, kabine geçip oyunu kullandıktan sonra “hayırlı olsun” diyerek zarfı sandığa attı.

Numan Kurtulmuş, çıkışta basın mensuplarına yapmış olduğu açıklamada, seçimlerin hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Türkiye demokrasi tarihinde bugün bir ilki yaşadıklarını anlatım eden Kurtulmuş, “İlk sefer bir seçim ikinci tura kaldı. Bugün de umut ediyoruz ki sandıklarda oldukça yüksek bir katılımla milletimiz, Cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turuna büyük bir rağbet gösterecektir. Biz, demokrasinin en mühim göstergelerinden birisi olan seçime katılımın dünyada en yüksek olduğu ülkelerden birisiyiz. Birinci turda yüzde 87’nin üzerinde bir katılım çıktı. Bugün de inşallah oldukça daha yüksek bir katılması bekliyoruz.” diye konuştu.

Vatandaşların öğleden sonraki saatlerde de sandıklara coşkuyla katılmalarını ve oylarını vermelerini temenni ettiğini dile getiren Kurtulmuş, şu şekilde devam etti:

“Bizim gibi büyük ülkelerin büyük hedefleri olmak mecburiyetindedir. Ümit ederim ki bu seçimle beraber Türkiye yeni bir döneme başlayacaktır. ‘Türkiye Yüzyılı’ dediğimiz, her bakımdan hedefleri oldukça güçlü, büyük Türkiye gösterimi içerisinde, milletçe hep beraber yol alacağız. Seçim kampanyası geride kaldıktan sonra tekrar birlik içerisinde, birliktelik içerisinde, kardeşçe, dostça, kenetlenerek 85 milyon Türkiye’nin ortak hedeflerine inşallah hep beraber ilerleyeceğiz. Bu seçim, hem kampanya devri hem önümüze çıkarmış olduğu ilklerin olması vesilesiyle hem de seçim neticeleri itibarıyla Türkiye demokrasi tarihinin unutulmaz seçimlerinin başlangıcında gelecektir. Türkiye Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında Türkiye’nin her alanda kuvvetli bir Türkiye olma hedefine hep beraber kenetlenerek yürüyeceğiz.”

“Demokrasinin bir adet hakemi vardır”

Sonuçların şimdiden hayırlı olmasını dileyen Kurtulmuş, seçimlerden Türkiye demokrasisine güç veren bir sonucun ortaya çıkmasını temenni etti.

Kurtulmuş, “Burada oy kullanan yurttaşlarımıza tercihleri bundan dolayı bizim hep söylediğimiz şey, sandık ülkenin namusudur, onurudur. Milli iradeyi herkes hürmet göstermek mecburiyetindeyiz. Seçim neticeleri ne olursa olsun, sandıklardan ne çıkarsa çıksın baş göz üstünedir. Çünkü demokrasinin bir adet hakemi vardır, bir adet hakimi vardır. O da milletin bizatihi kendisidir. Milletimiz bugün kararını verecek. ve inşallah Türkiye’nin cumhurbaşkanını seçerek yoluna devam edecektir. Hayırlı uğurlu olsun. Milletimizi kutlama ediyorum.” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*