AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: “Türk siyasi tarihinin en önemli seçimine giriyoruz”

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş: “Türk siyasal tarihinin en mühim tercihine giriyoruz. Asrın felaketinden sonrasında Türkiye’nin bundan sonrasında tekrar imar, ihya ve inşasının birincin gündemimiz olduğu bir dönemde bu seçimlerin olağanüstü hayati bir ehemmiyet taşıdığını herhalde herkes biliyoruz” dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, AK Parti Genel Merkezinde Yeni Azerbaycan Partisi Genel Başkanvekili Tahir Budaqov ve beraberindeki kurulu makam odasında kabul etti. Her 2 ülke içinde internasyonal ilişkiler bakımında misal teşkil eden kusursuz bir ilişki mevzubahis bulunduğunu belirten Kurtulmuş, Her alanda işbirliğimizi anlatım ettiğim gibi sanki 2 ayrı devlet gibi değil de tek devletmişiz gibi yürütmekteyiz. Her alanda Azerbaycan’ın bizim yanımızda; Türkiye şeklinde de bizim Azerbaycan’ın yanısıra olduğumuzu tüm dünya biliyor. Bu yakın ilişki her 2 ülkemize de oldukça ciddi şekilde güç katmaktadır. Bu çerçevede iktidardaki 2 partinin; Türkiye’deki Adalet ve Kalkınma Partisi, Azerbaycan’daki Yeni Azerbaycan Partisi arasındaki ilişkiler de devletler arasındaki bu kusursuz birlikteliğin iz düşümü şeklindedir” diye konuştu.

Depremde yaşamını kaybedenlere Allah’tan rahmet dileyen Yeni Azerbaycan Partisi Genel Başkanvekili Tahir Budaqov, laflarını şöyle sürdürdü:

“Seçimler bugünden itibaren başladı. Burada olarak ak partiden yanısıra olduğumuzu belirtmek isterim. Türkiye tarafındaki seçimleri izliyoruz. 2 devlet bir ulus anlayışıyla hareket ediyoruz”

Kurtulmuş’ta Bugadov’un sözlerinin sonrasında kendisine teşekkürlerini sunarak: “Bir kez daha bu ziyaretin bizim için zamanı bir önemi bulunduğunu anlatım etmek isterim. Türk siyasal tarihinin en mühim tercihine giriyoruz. Özellikle asrın felaketinden sonrasında Türkiye’nin bundan sonrasında tekrar imar, ihya ve inşasının birincin gündemimiz olduğu bir dönemde bu seçimlerin olağanüstü hayati bir ehemmiyet taşıdığını herhalde herkes biliyoruz. Bu anlamda Yeni Azerbaycan Partisi’nin, Azerbaycan Cumhurbaşkanının, partinin lideri olarak başta Tahir bey olmak suretiyle Yeni Azerbaycan Partisi’ndeki dostlarımızın bu ziyaretinde ortaya koydukları Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a desteği ve AK Parti ve Cumhur İttifakı’na bu seçim sürecinde verecekleri desteğin hayati bir önemi bulunduğunu anlatım etmek isterim. Bizim açımızdan da büyük bir manevi destektir. Büyük bir güçtür. Bize güç verdiniz. Destek oldunuz. Ayaklarınıza sağlık” şeklinde konuştu. – ANKARA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*