AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım Siirt’te yatırımları anlattı

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım: ” Siirt’te batıya yaptıklarımızın 3 katı yatırım yaptık”

SİİRT – AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, “Son 20 senedir kalkınma alanında Siirt’te batıya yaptıklarımızın tam üç katı yatırım yaptık. Niye üç katını yaptık? Çünkü terör yüzünden buralara yatırım yapamadık. Ama artık terörün kökünü kazıdık” dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Siirt’te bir düğün salonunda düşünce önderleri, sivil cemiyet kuruluşu temsilcileri ve iş adamları ile bir araya geldi. Bölgeye huzurun gelmesiyle çoğu alanda yatırım yaptıklarını anlatım eden Yıldırım, bölgede artık emniyet ve terör problemininin olmadığını, milletin şahlanarak ayağa kalkma tarihi bulunduğunu dile getirdi. Binali Yıldırım, “Son 20 senedir kalkınma alanında Siirt’te batıya yaptıklarımızın tam üç katı yatırım yaptık. Niye üç katını yaptık? Çünkü terör yüzünden buralara yatırım yapamadık. Ama artık terörün kökünü kazıdık. Artık terörün arkasında olanlara, iplerini ellerinde bulunduranlara da söyleyecek laflarımız var. Yapacak gücümüz var. İHA’larımız, SİHA’larımız ve uçaklarımız, helikopterlerimiz düşmana korku veriyor, dostlarımıza emniyet veriyor. Nihayet bütün alt yapıyı bitirdik. Yollarımızı bitirdik, hastaneleri bitirdik, okulları yaptık, barajlarımızı yaptık. TOKİ evlerimizi yaptık. Şimdi sıra üst yapıda. Şimdi sıra insana yatırımı daha çok yapmada. İnsana yatırım geleceğe yatırımdır. Binanın, yolun, alt yapının bir ömrü var. 100 yıl en fazla. Ama insana meydana getirilen yatırım jenerasyondan nesille devam eder. Artık emniyet sorunumuz olmadığına göre, terör olmadığına göre milletimizin şahlanarak ayağa kalkma zamanıdır” dedi.

Daha sonrasında Binali Yıldırım, Güres Caddesi’nde bulunan AK Parti seçim lokalini ziyaret etti. Burada vatandaşlar ve partilerle bir araya gelen Yıldırım, vatandaşlardan 14 Mayıs’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti mebus adaylarına yardımcı olmalarını istedi. Temas ve ziyaretlerini tamamlayan AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Siirt’ten ayrıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*