Adnan Oktar operasyonunda Şener Şen’in yeğeni Aslı Efeoğlu gözaltına alındı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu koordinesinde, Adnan Oktar organize kabahat örgütünün aktüel yapılanması ve faaliyetlerinin deşifre edilmesine yönelik çabalama yaptı.

Habertürk muhabiri Mustafa Şekeroğlu’nun haberine göre, meydana getirilen çalışmalarda örgütün özgür kalan üyelerinin de desteği ile faaliyetlerin tekrar organize edilmeye çalışmış olduğu bilgisi savcılığı ve polisi harekete geçirdi.

Çalışmalarını tamamlayan ekipler, organize kabahat örgütünün aktüel yapılanmasında bulunduğu değerlendirilen 23 şüphelinin yakalanmasına yönelik İstanbul, İzmir ve Samsun’da belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda 15 şüpheli yakalandı. Yapılan çalışmalarda gözaltı sonucu verilen adlar içinde 4’ünün yurt haricinde olduğu belirleme edildi.

ŞENER ŞEN’İN YEĞENİDE GÖZALTINA ALINDI

Düzenlenen operasyon kapmasında gözaltına alınan adlar içinde meşhur oyuncu Şener Şen’in yeğeni Aslı Efeoğlu da bulunuyor. Efeoğlu, 2018’de Adnan Oktar kabahat örgütüne yönelik operasyonda tutuklanmış sonrasında da tahliye olmuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*