Abdulkadir Selvi: Cumhurbaşkanı da olsa netice itibarıyla Erdoğan da bir insan

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılmış olduğu bir canlı gösterim esnasında rahatsızlanmasına ve sonrasındaki gelişmelere dair yazdığı yazıda “Cumhurbaşkanı da olsa sonuç itibarıyla Erdoğan da bir insan” dedi.

Selvi’nin yazısından bir bölüm şöyle:

“Bu kadar yoğun gidişat içinde midesini üşütmek, rahatsızlanmak insani bir durum. Cumhurbaşkanı da olsa sonuç itibarıyla Erdoğan da bir insan. Erdoğan 2011 senesinde ağır bir ameliyat geçirdi. Ondan sonrasında kazanmadığı seçim kalmadı. 15 Temmuz’da darbeyi önleyip sistemi değiştirdi, dünya lideri oldu. Hepimizin karşılaşacağı bir mide üşütmesinden kaynaklı işlerini aksatacak değil.

Erdoğan’ın rahatsızlığı sebebiyle ara verilen 21 dakikalık süre zarfında Erdoğan’ın Türkiye için ne kadar mühim bulunduğunu bir kez daha anlamış olduk. Bir günlük dinlenmenin sonrasında tekrar yollara düşecek. Ta ki 14 Mayıs gecesi yeni bir zafere imza atana kadar… Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın rahatsızlanması sebebiyle Türk siyaseti adına hoş bir büyüme yaşandı. Muhalefet liderleri sıcağı sıcağına geçmiş olsun mesajı yayınladılar. Bunlar insani şeyler. Ama siyasete zarafet getirmesi açısından hoş oldu.

Huylu huyundan vazgeçmezmiş. Yabancı istihbarat örgütlerinin aparatı olan FETÖ’cüler derhal toplumsal medyadan dezenformasyona başladılar. Sevinç çığlıkları içinde “Adam öldü” diye tweet’ler attılar. Muhalif medyaya çıkan emekli bir amiral Erdoğan’ın rahatsızlığını istismar etmeye kalkıştı. Erdoğan ölmedi yaşıyor. Hem de oldukça daha kuvvetli bir halde geliyor. Ama bunu yapanlarda insanlık ölmüş.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*