Abdulhamit Gül: Demokrasinin önündeki en büyük engel vesayet zihniyeti

Eski Adalet Bakanı ve AK Parti Gaziantep Milletvekili Adayı Abdulhamit Gül, demokrasinin önündeki en büyük engelin vesayet zihniyeti bulunduğunu belirterek, “Demokrasinin, ulus iradesinin önündeki birçok engelleri kaldırdık, kaldırmaya çalıştık ve savaşım ettik.” dedi.

Gül, Şahinbey Belediyesince düzenlenen, 91 akülü-manuel engelli sandalyesi dağıtım törenindeki konuşmasında, AK Parti’nin “insanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışıyla hizmet ettiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde insanı merkeze alan bürokrasi anlayışıyla hareket ettiklerini özetleyen Gül, “Milletimizle birlikte inşa ettiğimiz bu eserler bizim açımızdan en değerli amaç. Siyasetimizin amacında milletimizin duası, Allah’ın rızası var. Engelli kardeşlerimiz için meydana getirilen bu destek sunar oldukça önemli. Hepimiz engelli olabiliriz, empati oldukça kıymetli. Bu nedenle engellilerin elinden tutacak birçok imkanlar, gerek mahalli idare gerek hükümet olarak her vakit onların yanındayız. Engelleri ortadan kaldırmak bizim vazifemiz. Buna öncülük eden Şahinbey Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Gül, vesayet zihniyetiyle savaşım ettiklerini dile getirerek şunları kaydetti:

“Sosyal devlet olmanın gereği yalnızca kağıt üstündeydi fakat Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan iktidarıyla birlikte Türkiye’de engelli, bakıma muhtaç büyüklerimize birçok imkanı veren hizmetleri hayata geçirdik, onların yanısıra olduk ve olmaya devam edeceğiz. Türkiye, dünyada toplumsal devlet anlamında model olmuştur. Önümüzdeki dönemde de engelli kardeşlerimizin inşallah yanlarında olmaya devam edeceğiz.

Sadece bireysel hayatta değil, demokrasinin önündeki engelleri de kaldırdık, kaldırmaya devam ediyoruz. Demokrasiyi mani olan en büyük mani vesayet zihniyetidir. Demokrasinin, ulus iradesinin önündeki birçok engelleri kaldırdık, kaldırmaya çalıştık ve savaşım ettik. Mücadelemizi sürdüreceğiz.”

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da göreve geldikleri günden beri engellilerin yanısıra olduklarını belirterek, dağıtılan engelli sandalyesi sayısının bugün itibarıyla 3 bin 300’ü aştığını aktardı.

Dünya Engelsiz Kahramanlar Derneği Başkan Yardımcısı Mehmet Karaoğlan tarafınca Kur’an tilaveti meydana getirilen törende, 91 engelli sandalyesi engellilere dağıtıldı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*