67. hükümetin ekonomi kurmayları belli oldu

AA

Seçimlerinden zaferle çıkan ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yemin eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yabancı ülke liderlerinin de katılmış olduğu muhteşem törende yeni devre için mühim mesajlar verdi.

Birlik ve birliktelik vurgusu yapan Erdoğan, Çankaya Köşkü’ne geçerek 5 senelik yeni dönemde kabinesinde vazife verdiği adları açıkladı.

Yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nin iktisat kurmayları belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamış olduğu Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine daha ilkin de bakanlık ve ekonomiden görevli başbakan yardımcılığı yapan Mehmet Şimşek atandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na bakan yardımcılığı görevinde bulunan Mehmet Fatih Kacır getirilirken Ömer Bolat da Ticaret Bakanı olarak kabineye girdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, Tarım ve Orman Bakanlığı’na ise Bakan Yardımcısı İbrahim Yumaklı getirildi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, bakan yardımcılığı görevini yürüten Alparslan Bayraktar olurken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda da Vedat Işıkhan görevlendirildi.

Daha önceki kabinelerde ekonomiden görevli başbakan yardımcılığı ve bakanlık görevleri üstüne alan Cevdet Yılmaz da Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak vazife yapacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*